04.12.2019

Významné události je třeba náležitě oslavit. V případě uvedení nových vín to platí dvojnásob.
Dne 3. prosince 2019 proběhla v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně slavnostní galavečeře, v rámci které bylo oficiálně představeno francouzské vinařství Château Escot.

Celkem 130 hostů z řad milovníků vína mělo příležitost ochutnat degustační menu s párováním vín právě z vinařství Château Escot. O kompletní přípravu galavečeře se zasloužili Miroslav Doležal, šéfkuchař restaurace U Malířů 1543, a Pavel Sapík, šéfkuchař restaurace Terasa U Zlaté studně.

Úvodní přivítání proběhlo v Křišťálovém sále, kde byl pro hosty připraven ústřicový bar a kanapky. V kombinaci se sklenkou šampaňského Castelnau (Brut Reserve Magnum) se jednalo o elegantní začátek celé galavečeře.

Celkem 6 chodů a 6 různých ročníků Château Escot představovalo naprostou harmonii chutí na nejvyšší úrovni, a to vše za poslechu živého hudebního doprovodu. Celá akce proběhla pod záštitou společnosti Good Wine Lover a restaurace U Malířů 1543.

Všem, kteří se na celé akci podíleli tímto velmi děkujeme. Jednalo se o jedinečnou událost, která potvrdila vysoký zájem o kvalitní francouzská vína na českém trhu.

Vína Château Escot můžete zakoupit přímo na https://www.vinnyshop.cz/103-vino#/vinarstvi-chateau_escot.

——
Něco málo o Château Escot

Původně viniční usedlost v oblasti Bordeaux, jejíž zámecký vinohrad byl, již v roce 1868, zařazen do klasifikace Cru Bourgeois. Celková rozloha 17ha, je složená ze dvou rozdílných parcel: První se rozkládá na území obce Lesparre-en-Médoc a druhá parcela – o rozloze 4ha – se nachází na území obce Saint-Christoly-en-Médoc, na svazích nízkého pahorku, nedaleko ústí řeky Gironde.
Novým spolumajitelem Château Escot se stal Vít Bartošek, jednatel společnosti Good Wine Lover.